8 marca 2012

Zadbaj o stopy

Choć o stopy powinniśmy dbać cały rok, to jednak głównie latem je odsłaniamy nosząc lekkie obuwie typu japonki, czy sandałki. Warto iść do kosmetyczki na profesjonalny pedicure, bądź wykonać go samemu w zaciszu własnego domu. To nic trudnego!

Chociaż raz w miesiącu znajdźmy czas tylko dla siebie i przygotujmy naszym stopom prawdziwą relaksacyjno- pielęgnacyjną ucztę. Poniżej przedstawię kilka podstawowych wskazówek dotyczących pielęgnacji naszych stóp:

1. Usuwanie zrogowaciałego naskórka
Przynajmniej raz w tygodniu podczas kąpieli wykonajmy peeling stóp. Istnieje bardzo dużo tego typu preparatów na rynku, a ich ceny wahają się od 10 do nawet 100zł. Ważne, by drobinki peelingujące nie były zbyt duże, a w składzie peelingu znajdował się mentol, wyciąg z herbaty bądź np.mięta

2. Wygładź płytki paznokci
Na początek - wymocz stopy w ciepłej wodzie, następnie za pomocą polerki wygładź płytki paznokcia, uważaj jednak, by nie zrobić tego za mocno-wtedy paznokieć może być zbyt cienki i łamliwy.

3. Nadaj kształt paznokciom
Odsuń skórki drewnianą szpatułką (nie wycinaj ich). Skróć paznokcie nożyczkami lub cążkami. Nie wycinaj boków i nie zaokrąglaj. Płytki u stóp powinny być bowiem proste, wtedy nie wrastają w skórę. Potem opiłuj je i wypoleruj.

4. Zabierz się za malowanie
Między palce włóż separator. Same płytki pociągnij bezbarwną bazą. Zabezpieczy ona paznokcie przed przebarwieniami i przedłuży trwałość kolorowego lakieru. Następnie wybierz kolor. Lato nie zna żadnych ograniczeń. W tym sezonie zabawa i eksperymenty z kolorami są jak najbardziej na tak! Pomaluj paznokcie dwiema warstwami a na koniec możesz użyć specjalnego preparatu, który przyspiesza schnięcie lakieru i jednocześnie przedłuża jego trwałość.

5. Balsam lub krem
Na sam koniec możesz wsmarować w stopy balsam zmiękczający albo krem. Po wykonanym wcześniej peelingu wszystkie substancje aktywne w kremie lepiej się wchłonął i podziałają głębiej. Gdy temperatura daje się we znaki, a stopy w ciągu dnia mocno się pocą, polecam krem stosować na noc, a w dzień używać dezodorantu do stóp.

Pozdrawiam
Framboise♥
Dzień kobiet- najlepsze święto w roku :3

Z okazji Dnia Kobiet życzę Wam (choć sama jestem dziewczyną) aby ten dzień był najlepszym, najromantyczniejszym dniem w roku dla każdej z Was.

Co robić kiedy chłopak zapomni o Dniu Kobiet ?

Odp. Nie zapomni :3


29 lutego 2012

Awatary

Cześć. Muszę dać Wam awatary, choć nie jestem pewna, że z nich skorzystacie. Jak widzicie Framboise odziedziczyła blog, Coco zniknęła z naszego bloga z czego serdecznie się ciesze. Rudolf niestety odeszła, z problemów. Jestem jej kuzynką, co mieszka 2 domy dalej i ją w 100 % rozumiem. Nie wiem czy odejście to był dobry pomysł, ale chyba tak. W końcu można było tą Coco wylać. To teraz porcja awatarów.











Lubię robić awatary, szczególnie czarno-białe z angielskimi, białymi napisami. Ten ostatni awatar jest mojego autorstwa.

27 lutego 2012



 NOWA KOLEKCJA OFICJALNEGO BUTIKU!

Najnowsza kolekcja projektantek Oficjalnego Butiku jest dosyć mroczna - idealna dla fanek czerni, szarości i rocka! 

Co podoba Wam się najbardziej? Spodnie z łatami, sukienki z gorsetami czy dżinsowe kamizelki?:) 

Zapraszamy do butiku na wielkie zakupy! 



24 lutego 2012

Awatary

Cześć. Z okazji moich urodzin, napiszę notkę. Nie spodziewanie dostałam życzenia na pw i tu kilka zdaniowe, bardzo Wam dziękuję <3 Chociaż ktoś mnie polubił, że nawet zwracają się na mnie na ' żabko '. Dziękuję jeszcze raz :* Awatary będą i kolorowe i black or white. Wiem, że takie lubicie.









Bierzesz awatar ? Zostaw komentarz.

21 lutego 2012

Butik Vo Anne

Najnowsze ciuchy z tego butiku są rewelacyjne
na prawdę polecam wam...


A oto kilka ciuchów z nowej kolekcji ;























Kiss Kiss CoCo